12:09
21 Wrzesień 2019
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Sopot: Policja zarekwirowała alkohol z trzech sopockich klubów

Zamieszczono dnia pon., 2019-05-20 14:27

Wysoka kara grzywny, konfiskata, a nawet sądowy zakaz sprzedaży alkoholu grozi właścicielom trzech lokali położonych w centrum Sopotu. Policjanci wstępnie ustalili, że sprzedawano tam alkohol bez wymaganych zezwoleń. W wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze zabezpieczyli ok. 800 butelek z napojami alkoholowymi, paragony i dokumentację.

W ubiegłym tygodniu sopoccy policjanci, po tym jak otrzymali informacje, że w lokalach znajdujących się w centrum Sopotu sprzedawany jest alkohol bez wymaganego zezwolenia, weszli do trzech klubów i skontrolowali je. W wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze zabezpieczyli towar znajdujący się w lokalach i pomieszczeniach gospodarczych, przejmując łącznie ok. 800 butelek napojów alkoholowych różnych marek. Ponadto zabezpieczona została też dokumentacja i wydruki paragonów.

 

Teraz policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sopocie ustalają, jak długo handlowano alkoholem w tych klubach. Zabezpieczona przez funkcjonariuszy m.in. dokumentacja i paragony oraz zeznania świadków będą stanowiły dowody w prowadzonych postępowaniach.

 

Sprzedaż alkoholu bez wymaganego zezwolenia to przestępstwo, za które grozi grzywna. W razie popełnienia tego czynu można orzec przepadek napojów alkoholowych i zakaz prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na sprzedaży lub podawaniu napojów alkoholowych.

info/foto: KWP w Gdańsku