Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Zawodnicy UKS Bryza Kolbudy najlepszym polskim zespołem w Radom Basket Cup

Zamieszczono dnia czw., 2019-05-23 07:09

Koszykarze UKS Bryzy Kolbudy wywalczyli drugie miejsce na silnie obsadzonym, międzynarodowym turnieju koszykówki Radom Basket Cup. Była to już ósma edycja zawodów. Pod koszem, w kategoriach od U10 do U13 rywalizowało 112 drużyn z 16 krajów. Zawodnicy z Kolbud rywalizowali w kategorii U12 i wypadli najlepiej z polskich zespołów! W turnieju znakomicie zaprezentowały się ekipy z Litwy dowodząc, że są jednymi z najlepszych w europejskiej koszykówce dziecięcej.

Międzynarodowy Turniej Koszykówki Dziecięcej „Radom Basket Cup” to największa w kraju impreza koszykarska dla dzieci i młodzieży. Przez niektórych określana jest nawet mianem nieoficjalnych otwartych Mistrzostw Polski. Tym bardziej cieszy więc fakt, że podopieczni trenera Piotra Kloski, na co dzień nauczyciela wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Kowalach, osiągnęli najlepszy wynik spośród wszystkich krajowych ekip.

W rywalizacji wzięło udział w sumie 1700 zawodników reprezentujących drużyny z: Finlandii, Irlandii, Portugalii, Francji, Białorusi, Słowacji, Łotwy, Niemiec, Czech, Rumunii, Estonii, Ukrainy, Belgii, Litwy, Danii oraz z Polski. Mecze turnieju Radom Basket Cup rozgrywano od piątku 17 maja do niedzieli 19 maja w 21 halach sportowych na terenie Radomia.

Nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce w grupie wyprzedzając  ekipy: Ósemki Skierniewice, słowackiej BA Cana oraz MKS Grójec. W fazie ćwierćfinałowej UKS Bryza Kolbudy zwyciężyła natomiast w meczu z Basketem Piła 54:36. W półfinale imprezy koszykarze z gminy Kolbudy pewnie pokonali czeską drużynę Srsni Pisek 71:49. Nasi południowi sąsiedzi ostatecznie zakończyli imprezę na trzecim stopniu podium. W finale nasi chłopcy musieli jednak uznać wyższość litewskiej drużyny BC Perkunas, z którą przegrali w 30:57.

Nasi zawodnicy docenieni zostali również w klasyfikacjach indywidualnych. Najlepszym strzelcem w kategorii 2007 został K. Kloska, natomiast do TOP 5 w tej kategorii wybrano T. Filipka.

Bryza Kolbudy wystąpiła w składzie: Karol Kloska, Filip Łącz, Klaudiusz Kloska, Jacek Jaworowski, Igor Grono, Filip Tymański, Piotr Jankowiak, Tomasz Filipek, Bartłomiej Piwowarczyk, Kacper Surmacz, Maciej Jeżewski, Damian Szałucki, Michał Janczewski, Wiktor Jastrzębski.

Turniej jest organizowany przez Międzyszkolny Klub Sportowy Piotrówka Radom pod patronatem FIBA, Polskiego Związku Koszykówki, Prezydenta Miasta Radomia i Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Gratulujemy serdecznie trenerowi oraz wszystkim zawodnikom! Jesteśmy z Was dumni!