12:09
21 Wrzesień 2019
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Borkowo: Będą pomagać Nikosiowi

Zamieszczono dnia sob., 2019-05-25 11:17

30 maja przy przedszkolu Horyzoncik w Borkowie w godzinach od 15:00 do 18:00 odbędzie się festyn rodziny połączony z festynem sąsiedzkim oraz zbiórką funduszy na rzecz leczenia i rehabilitacji Nikodema Myszka.
 

Będzie pokaz gaszenia pożaru przez straż pożarną, udzielanie pierwszej pomocy, grupa Tobie Polsko Polsko...żołnierze, piechota i spadochroniarze, konie i kucyki, pokaz baletu i judo, 3 duże dmuchańce, klaun, wata cukrowa, grill, chłodnik, sałatki, ciasta domowe....z koła gospodyń...i prawdopodobnie przejażdżki wojskowymi zabytkowymi autami po terenie wzdłuż obwodnicy.

 

Kim jest Nikoś?

Nikodem ma 7 lat. Urodził się z zespołem mnogich wad wrodzonych VACTERL. Przeszedł wieloetapowe leczenie chirurgiczne: przełyku, serca, żołądka, jelit i wiele innych….Teraz czeka nas kosztowna operacja kręgosłupa ze względu na ponad 90 stopniową skoliozę ograniczającą wydolność krążeniowo-oddechową dziecka za granicą. Nikodem wymaga stałej i kosztownej rehabilitacji oddechowej oraz ruchowej, terapii psychomotorycznych oraz wsparcia urządzeń medycznych stymulujących oddech. 

info/foto: nadesłane