12:05
28 maj 2020
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Gdańsk: Pościg ulicami miasta za motocyklem. Pasażer jednośladu bez kasku

Zamieszczono dnia sob., 2019-05-25 11:57

Dzięki skutecznej interwencji policjantów z oddziału prewencji Policji zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej usłyszał 21-latek z Gdańska, który kierował motocyklem bez uprawnień i nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z oddziału prewencji Policji, którzy patrolowali ulice gdańskiego Przymorza, około godziny 18 zauważyli kierowcę motocykla, który wiózł pasażera bez kasku ochronnego. Policjanci podjęli interwencję wobec kierowcy. Funkcjonariusze dali mężczyźnie sygnał do zatrzymania się za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Ten widząc radiowóz, przyśpieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg, kierujący nie reagował na dawane przez policjantów sygnały i zaczął uciekać ulicą Słupską, Kołobrzeską, z której zjechał na szutrową drogę i jechał wzdłuż torów kolejowych. 

Nagle mężczyzna zwolnił, wtedy z pojazdu zszedł pasażer, a kierowca yamahy uciekał dalej. Policjanci zatrzymali go na skrzyżowaniu ul. Słupskiej z ul. Arkońską. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że motocykl nie ma aktualnych badań technicznych, a jego kierowca, 21-letni mieszkaniec Gdańska, nie ma uprawnień do tego, żeby nim kierować.
Policjanci zatrzymali mężczyznę w policyjnej celi, ukarali go również mandatem za kierowanie pojazdem bez uprawnień. Mężczyzna usłyszał również zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. Za to przestępstwo grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.

Konsekwencje poniósł także pasażer motocykla, który został ukarany mandatem karnym za nieużywanie podczas jazdy kasku ochronnego.

info/foto: KMP w Gdańsku