04:12
13 Grudzień 2019
piątek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Narkotyki, prędkość i Audi A6 w rowie... Pomorskie drogi w akcji!

Zamieszczono dnia pon., 2019-07-01 11:49

Bytowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadków, do których doszło na drodze wojewódzkiej nr 212 oraz drodze krajowej nr 20. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że w obu przypadkach kierowcy samochodów nie dostosowali prędkości do warunków drogowych. Dodatkowo jeden z nich był pod wpływem narkotyków. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.

Dyżurny bytowskiej komendy odebrał zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej nr 212 pomiędzy Bytowem a Udorpiem. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze.

Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu wypadku policjanci, kierujący audi na zakręcie w prawo najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo po lewej stronie drogi. Kierujący 20-letni mieszkaniec gm. Studzienice z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Życiu mężczyzny nie zagraża niebezpieczeństwo. Uderzenie samochodu w drzewo było tak silne, że części pojazdu rozpadły się po całej drodze. Mundurowi zorganizowali objazdy.

Pół godziny po pierwszym zgłoszeniu do dyżurnego bytowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o kolejnym wypadku. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 20 pomiędzy Przęsinem a Zadrami.

Mundurowi wyjaśniając okoliczności zdarzenia ustalili, że kierujący audi na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. 31-latek najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków drogowych. Do szpitala przewiezionych zostało dwoje pasażerów. Jak się okazało nie odnieśli poważnych obrażeń. W trakcie czynności wyszło na jaw, że kierujący audi jest pod wpływem narkotyków, amfetaminy i marihuany. Policjanci mieszkańcowi gm. Tuchomie zatrzymali prawo jazdy. Mężczyzna w najbliższym czasie zostanie przesłuchany i niewykluczone, że usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Mundurowi pracując na miejscach wypadków zabezpieczyli ślady zdarzenia. Policyjny technik wykonał dokumentację fotograficzną, pomiary oraz szkice miejsc zdarzeń.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadków i apelują o ostrożność na drodze.

mat: Pomorska Policja