23:10
17 Październik 2019
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Gdańsk: Skradzione części do budowy lub naprawy statków sprzedali na złom. Były warte 190 tysięcy złotych

Zamieszczono dnia czw., 2019-07-11 12:30

Kryminalni z gdańskiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież stalowych trójników o wartości ponad 190 tys. zł. Ukradzione elementy były częściami statku. Zatrzymani mieszkańcy Gdańska usłyszeli zarzuty kradzieży. Stalowe trójniki, które podejrzani spieniężyli w skupie złomu, zostały częściowo odzyskane. Za kradzież grozi 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Gdańska pracowali nad sprawą kradzieży stalowych trójników, które były wykorzystywane do remontów i budowy statków. Wartość skradzionych metalowych elementów to ponad 190 tys. zł.
Policjanci na podstawie zabezpieczonych śladów, analizy nagrań z kamer monitoringu, rozmów z osobami, które mogły mieć wiedzę na temat tego zdarzenia, ustalili tożsamość sprawców tego przestępstwa. Kryminalni z gdańskiej komendy zatrzymali ich w miniony wtorek i doprowadzili do policyjnego aresztu.
Dzięki pracy śledczych z komisariatu w Nowym Porcie mężczyźni w wieku 35 i 41 lat usłyszeli zarzut kradzieży. Stalowe elementy, które podejrzani spieniężyli w skupie złomu, zostały częściowo odzyskane.

Za kradzież grozi 5 lat pozbawienia wolności.

info/foto: KWP w Gdańsku