22:01
23 styczeń 2020
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Starogard Gdański: Klasyki w stadninie już dziesiąty raz

Zamieszczono dnia sob., 2019-07-13 08:37

W dniach 19-21 lipca 2019 na terenie Stada Ogierów w Starogardzie Gdańskim odbędzie się Jubileuszowy „Zlot Weteranów Szos – Historia na Kołach” organizowany przez Starogardzkie Centrum Kultury i Klub Motocykli Dawnych. Impreza odbędzie się. Wydarzenie już od 10 lat integruje miłośników starej motoryzacji i amatorów spędzania niebanalnie wolnego wakacyjnego czasu.

Zlot na stałe wpisał się w krajobraz letnich imprez na Pomorzu. Starogardzianie, goście i turyści od godzin porannych podziwiają, a niekiedy nawet testują zabytkowe pojazdy. Podczas  imprezy dzieci bawić  się będą korzystając z  przygotowanych atrakcji, takich jak zabawa z animatorem „Dymkiem”,  pokazy strażackie czy rysowanie z Galerią A. Organizatorzy proponują konkursy związane z motoryzacją dla młodzieży i dorosłych. Podczas imprezy wybrani zostaną miss i mister Zlotu oraz najładniejszy pojazd.

Część zlotowa imprezy skierowana jest do pasjonatów starej motoryzacji. Uczestnictwo w zlocie odbywa się zgodnie z ograniczeniami regulaminu www.motoklubstg.pl.  Szczególnie zaproszeni są posiadacze weteranów 2 i 4 kółek, którzy chcą lub mogą wziąć udział w imprezie tylko w sobotę. Żadna maszyna spełniająca wymogi regulaminu nie jest zbyt śmieszna lub zbyt brzydka. Impreza ma bardziej charakter pikniku niż typowego zlotu motocyklowego.

W tym roku po raz drugi w historii starogardzkiej imprezy wystąpi legendarny zespół „Dżem”. Zaprezentuje się w specjalnym koncercie z okazji 40. lecia istnienia. Na scenie wystąpią również Stone Heads, Blue Willmingtons czy zespół  4 Szmery  wykonujący covery AC/DC.  W sobotę między godziną 11:00 a 13:00 na ulicach Starogardu zobaczyć będzie można przejeżdżające motocykle oraz niecodzienne  auta.

info/foto:www.starogard.pl