09:07
10 lipiec 2020
piątek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Cedry Wielkie: Kolejny milion pozyskany na fotowoltaikę na dachu nowej hali sportowej

Zamieszczono dnia śr., 2019-07-17 11:27

Budowa hali widowiskowo-sportowej w Cedrach Wielkich została ukończona. Można powiedzieć, że obiekt jest teraz „u kosmetyczki”, która przygotowuje halę na huczną imprezę, jaką będzie bez wątpienia uroczyste otwarcie. Koszt realizacji inwestycji jest niebagatelny, bo wyniósł ponad 10 mln zł. Janusz Goliński, Wójt Gminy Cedry Wielkie, podpisał niedawno umowę, dzięki której udało się pozyskać kolejne środki zewnętrzne.

- Hala ogrzewana będzie pompami ciepła. Przy założeniu, że zima będzie normalna - a więc bez wysokich, długo utrzymujących się mrozów - taki system powinien w zupełności wystarczyć. Ale jesteśmy też przygotowani na ekstremalne warunki pogodowe i w razie potrzeby wykorzystywane będzie ogrzewanie gazowe. Na zmniejszenie kosztów związanych z utrzymaniem obiektu będzie mieć również wpływ instalacja fotowoltaiczna umieszczona na dachu hali - tłumaczy Janusz Goliński, Wójt Gminy Cedry Wielkie.

Warto w tym miejscu dodać, że na montaż instalacji fotowoltaicznych gmina otrzymała 1 mln zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Dodajmy, że wcześniej 2,5 mln zł gmina otrzymała z Ministerstwa Sportu i Turystyki, natomiast 250 tys. zł na budowę hali przeznaczyło Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim.

info/foto: www.cedry-wielkie.pl