10:04
2 kwiecień 2020
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Mały Jaś z Pruszcza Gdańskiego potrzebuje pomocy. Trwa zbiórka funduszy.

Zamieszczono dnia czw., 2019-07-18 10:57

Na portalu pomagam.pl uruchomiono zbiórkę pieniędzy potrzebnych do ratowania życia małego Jasia. Chłopczyk ma zaledwie parę miesięcy, a od samego początku zmaga się z przepukliną mózgowo-oponową.

Chłopczyk jest już między innymi po operacji plastyki przepukliny i usunięciu płatów potylicznych, które odpowiadają za wzrok. Na chwilę obecną Jaś reaguje na światło, jednak lekarze wciąż nie są w stanie określić, czy kiedykolwiek będzie widział. Co więcej, maluch nieustannie zmaga się z innymi chorobami, takimi jak zastawka cewy tylnej, padaczka. Ta pierwsza powoduje zakażenia układu moczowego, przez co chłopczyk często przebywa w szpitalach. Dotychczas dwukrotnie przeszedł urosepsę. Padaczka natomiast uszkodziła układ nerwowy. Co miesiąc Jaś przechodzi kontrolę w Instytucie w Łodzi. Choć lekarze nie dają szans na normalny i prawidłowy rozwój chłopca, rodzice wciąż nie tracą nadziei i wierzą, że zdrowie i kondycja ich synka będą zmieniać się z każdym dniem na lepsze.

Przyszłość Jasia zależy przede wszystkim od rehabilitacji i leczenia, które wiążą się z ogromnymi kosztami. Dlatego liczy się każda wpłacona złotówka. Dopomóżmy temu dzielnemu chłopcu w walce o lepsze życie.

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/6mqn0ihn

info/foto: Facebook/Miasto Pruszcz Gdański