20:01
23 styczeń 2020
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Gdańsk: Chińskie jednorożce zatrzymane przez celników

Zamieszczono dnia ndz., 2019-07-21 17:37

Ponad 6 ton dmuchanych jednorożców, hipopotamów, reniferów i koni zatrzymali  pomorscy funkcjonariusze celno-skarbowi. Zabawki stwarzały poważne zagrożenie dla zdrowia i życia  użytkowników.
 
W marcu 2019 r. firma mająca siedzibę w Wólce Kosowskiej zgłosiła w Oddziale Celnym "Opłotki" w Gdańsku do procedury dopuszczenia do obrotu towar w postaci 7400 szt. dmuchanych zabawek przedstawiających postacie zwierząt. Pozornie nieszkodliwy ładunek przypłynął do Polski z Chin.
 
Po przeprowadzeniu weryfikacji zgłoszenia przez dyspozytorów komórki CUDO towar został skierowany do kontroli, polegającej na badaniu laboratoryjnym. Po otrzymaniu wyników badań i po poinformowaniu o tym fakcie Państwowej Inspekcji Handlowej w lipcu br. mundurowi otrzymali opinię, iż towar ze względu na wysoką zawartość niebezpiecznych dla ludzi ftalanów musi zostać zniszczony.
 
Niewinna zabawa zatrzymanymi przez nas zabawkami mogłaby wiązać się z poważnymi konsekwencjami. Na szczęście dzięki naszym działaniom niebezpieczny towar nie trafi w ręce nieświadomych dzieci   - zauważa funkcjonariusz pomorskiej KAS.

info/foto: KAS Gdańsk