20:01
23 styczeń 2020
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Dawno, dawno temu w Pruszczu Gdańskim

Zamieszczono dnia ndz., 2019-07-21 19:21

Pruszcz Gdański, jak wiele innych miejsc na świecie, zmienia się z każdym rokiem. Czasem bardzo szybko zapominamy jak to było zanim w jakimś miejscu pojawiła się równa jak stół, wygodna droga. O szerokości dróg w Pruszczu Gdańskim nie będziemy się wypowiadać. Wystarczy, że to zagadnienie przeszło do legendy polskiego stand up'u - patrz słynny pruszczański celebryta Abelard Giza. 

Poznajecie to miejsce? Czego to remont i w którym roku był?

 


Uwierzycie, że od remontu skrzyżowania ul. Kossaka i ul. Grunwaldzkiej w Pruszczu minęło już 6 lat? Pamiętacie jeszcze okolice urzędu miasta zanim to skrzyżowanie powstało?
 
W dniu 9 sierpnia 2013 roku wprowadzono w związku z tym remontem tymczasową organizację ruchu: Ruch w kierunku Gdańska odbywał się zwężoną ul. Grunwaldzką, a ruch w kierunku Tczewa ul. Wojska Polskiego. Tworzyły się gigantyczne korki, ale koniec końców zyskaliśmy nowe, bezpieczne i wygodne skrzyżowanie, dzięki któremu możemy sprawnie wjechać na ul. Kossaka.

Prawie dokładnie rok później bo 3 sierpnia 2014 roku w tym miejscu kibicowaliśmy kolarzom biorącym udział w Tour de Pologne.

 
foto/Mikołaj Stolarski
red. Mikołaj Stolarski/Karolina Łucja Białke