21:01
23 styczeń 2020
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Gdańsk: Taki prezent!

Zamieszczono dnia pon., 2019-07-22 10:30

Dwóch mężczyzn wiozło na dziecięcym wózku pokrywę od studzienki kanalizacyjnej. Zamierzali sprzedać ją w skupie złomu. Podobno był to podarunek od pracowników pobliskiej budowy. Strażnicy mieli jednak co do tego poważne wątpliwości…

Sobota, 13 lipca. Zbliżała się godzina 13.30. Na numer 986 wpłynęło zgłoszenie o mężczyznach, którzy w rejonie ulic Powalnej i Mostek przewożą na wózku pokrywy od studzienek. We wskazane miejsce pojechał patrol z Referatu Interwencyjnego. Na osoby, o których mowa była w zgłoszeniu, strażnicy natknęli się nieco dalej, obok skupu złomu.

- Zauważyliśmy dwóch mężczyzn, odpowiadających opisowi. Na wózku dziecięcym przewozili pokrywę studzienki kanalizacyjnej. Zapytaliśmy, w jaki sposób weszli w jej posiadanie. Panowie odparli, że dostali ją od pracowników budowy – mówi starszy inspektor Mariusz Choroszkiewicz.

Chwilę później mężczyźni postanowili nieco zmienić swoją wersję zdarzenia. Oznajmili, że pokrywę znaleźli sami, natomiast pracownicy budowy pozwolili im ją zabrać. Mundurowi postanowili porozmawiać z kierownictwem punktu skupu złomu. Ustalili, że panowie chcieli pokrywę sprzedać, lecz do transakcji nie doszło w związku z podejrzeniem, że przedmiot może pochodzić z kradzieży. O całej sytuacji strażnicy poinformowali policję i przekazali ujętych mężczyzn przybyłemu na miejsce patrolowi.

Jak informuje aspirant Karina Kamińska, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku, policjanci wystawili mężczyznom wezwanie do stawienia się w komisariacie w charakterze osób podejrzanych o popełnienie wykroczenia. Pokrywa od studzienki została zabezpieczona przez Policję.

info/foto: www.strazmiejska.gda.pl