20:01
23 styczeń 2020
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Cedry Wielkie: Bawili się na Senioradzie

Zamieszczono dnia wt., 2019-07-23 11:21

Seniorzy z gminy Cedry Wielkie bawili się na "Senioradzie", która w minioną sobotę odbyła się na przystani w Błotniku. Kto nie był, niech żałuje. Był to doskonały moment, by spotkać się z dawno niewidzianymi znajomymi i integrować się z rówieśnikami. Seniorów odwiedził Dariusz Drelich, wojewoda pomorski. Imprezy dedykowane seniorom zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem.

W okresie letnim gmina wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Żuławskim Ośrodkiem Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich organizuje imprezę na przystani w Błotniku. W minioną sobotę - dzięki współpracy z wojewodą pomorskim - przygotowano też atrakcje dla najmłodszych (m.in. „Bananowo-Minionkowe Show, mini park rozrywki).

Bohaterami dnia byli jednak seniorzy.

- Ludzie spotykają się i integrują. Zapominają o troskach dnia codziennego i mają okazję do relaksu i odpoczynku wśród znajomych. Przy okazji mogą posłuchać dobrej muzyki. Zachęcam tych, którzy do tej pory siedzieli w domu, aby następnym razem wzięli udział w „Senioradzie” - zaprasza Halina Łopatowska z Miłocina.

Z kolei Marian Szafran z Cedrów Wielkich chciałby, aby podobne imprezy odbywały się częściej.

- Władze naszej gminy dbają o seniorów i starają się, aby takie imprezy były organizowane. Mam nadzieję, że będę w nich uczestniczył jeszcze przez wiele lat. Warto wychodzić do ludzi i na świeże powietrze, zamiast siedzieć w domu - dodaje Marian Szafran.

Gospodarzem „Seniorady” był Janusz Goliński, wójt gminy Cedry Wielkie.

- Jesteście kwiatem naszej gminnej społeczności. Ciężki owoc Waszej wieloletniej pracy widoczny jest na każdym kroku, kiedy jeździmy po naszej gminie - podkreśla Janusz Goliński. - Dziś w formie festynu dajemy okazję do tego, byście odpoczęli od trudów codzienności, zrelaksowali się i spotkali swoich znajomych, sąsiadów, z którymi nie macie tak częstych kontaktów.

Z kolei Dariusz Drelich pogratulował dostrzeżenia przez władze gminy potrzeby organizacji tego typu wydarzeń, na których spotkać mogę się seniorzy z całej gminy.

- Nie przyjechałem tu po to, by wygłaszać przemówienia, ale wysłuchać Waszych opinii i sugestii, dotyczących poprawy życia. Jest to okazja do spotkań, ale i dobrej zabawy, czego wszystkim serdecznie życzę - mówił wojewoda pomorski.

Specjalnie na festyn przybyli funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Cedrach Wielkich, którzy przestrzegali przed czyhającymi zagrożeniami (oszustami wykorzystującymi metodę „na wnuczka”).

Podczas „Seniorady” osoby, które ukończyły 80 lat otrzymały okolicznościowe medale z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Upominki dla gości przygotował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Młodzi zaś mogli wziąć udział w zawodach żeglarskich i kajakowych.

Na scenie wystąpił zespół „Atlantyda” znany szerszej publiczności z muzyki szantowej, a gwiazdą wieczoru był Andrzej Cierniewski kojarzony jako wykonawca piosenki „Dwie morgi słońca” z filmu „Zróbmy sobie wnuka”. Na koniec wszystkich zaproszono na zabawę taneczną z DJ DUET MUSIC SHOW.

 

info/foto: www.cedry-wielkie.pl