16:12
8 Grudzień 2019
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Zadziorny nowy Hyundai i10... na szkicu. A jaki na żywo?

Zamieszczono dnia śr., 2019-08-07 19:51

Koreańska marka jak na razie opublikowała tylko szkic będący zapowiedzią modelu nowej generacji. Jednak już na podstawie tych informacji można śmiało powiedzieć, że Hyundai i10 przeszedł prawdziwą metamorfozę.

Podczas zaplanowanych na wrzesień targów motoryzacyjnych IAA 2019 we Frankfurcie poznamy najnowsze wcielenie modelu Hyundai i10. Jak zapowiada producent, proporcje tego miejskiego auta zdefiniowano na nowo. Zmianie uległa nie tylko sama stylistyka zewnętrzna, która prezentuje się świeżo i dynamicznie, ale również takie parametry jak szerokość oraz wysokość nadwozia.

Lista wyposażenia Hyundaia i10 robi wrażenie. Znajdą się na niej przykładowo takie elementy jak system ostrzegania przez możliwością kolizji czołowej (rozpoznaje też obecność pieszych i rowerzystów), asystent utrzymania pasa ruchu czy monitoring poziomu koncentracji kierowcy. Ponadto dochodzi jeszcze m.in. funkcja Apple CarPlay i Android Auto, kamera cofania, bezprzewodowa ładowarka do smartfona czy układ  "inteligentnych" świateł drogowych (HBA).
 
Bch, zdj. Hyundai