04:04
16 kwiecień 2021
piątek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Nowa Toyota Supra już w Carterze!

Zamieszczono dnia czw., 2019-08-15 10:14

Toyota Supra w najnowszej odsłonie dopiero zadomawia się na rynku. Kontrowersyjny wygląd nie każdemu przypadł do gustu. Podobnie jak moc wynosząca 340 KM. Sercem nowej Supry jest trzylitrowy, turbodoładowany rzędowy silnik o 6 cylindrach, który generuje 340 KM oraz 500 Nm momentu obrotowego. Jednostka współpracuje z ośmiobiegowym automatem, a przełożenia można zmieniać manetkami przy kierownicy. Korzystając z funkcji Launch Control (start bez uślizgu i straty mocy) auto powinno przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 4,3 sekundy. Prędkość maksymalną organiczno elektronicznie do 250 km/h

Wszystkie wersje Toyoty GR Supra sprzedawane w Europie będą wyposażone w elektronicznie sterowany mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu. Działa on zarówno podczas przyspieszania, jak i hamowania, może gładko dostosować się od zerowego do pełnego, 100-procentowego spięcia napędów z natychmiastową reakcją.

Maja Lesińska z Toyota Carter Gdańsk, już wcześniej zdradziła cenę samochodu. 315 tys.zł - od takiego pułapu zaczyna się cennik sportowej legendy.

Bch, zdj. Carter Gdańsk