07:08
9 Sierpień 2020
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Plenerowe siłownie w Gminie Pruszcz Gdański: Prasa nożna

Zamieszczono dnia pon., 2019-08-19 10:36

Postanowiłem z cyklem #FitChrustu troszkę "wyjść na dwór" i sprawdzić co mają do zaoferowania popularne "siłownie pod chmurką" - poprawnie wykonane ćwiczenia z pewnością Wam nie zaszkodzą. Dziś opisze Wam ćwiczenie, którego jestem wielkim fanem - bo jestem wielkim fanem budowy mięśni dolnych części ciała. I tu własnie pojawia się ona... Prasa nożna, ale najpierw o samym zjawisku tych sportowych obiektów.

Siłownie zewnętrzne, czyli potocznie nazywane „siłowniami pod chmurką”, to niezastąpiony sposób na zapewnienie mieszkańcom danego regionu możliwości dbania o swoje zdrowie i to całkowicie za darmo. Otwarte strefy aktywności są darmowe i dostępne dla wszystkich – korzystać z nich może każdy, o każdej porze.

 

 

zdj. pozycja początkowa - plecy przylegają do oparcia, nogi stawiamy na podeście.

Przyrząd ten służy do budowania masy mięśniowej kończyn dolnych. Konstrukcja prasy nie obciąża stawów. Jej największą zaletą jest usprawnienie prawidłowego funkcjonowania nóg. Poprawne wykonywanie ćwiczeń stabilizuje również stawy kolanowe. Prasa Nożna to propozycja dla osób, którym zależy na poprawie muskulatury nóg, mięśnia czworogłowego uda, dwugłowego łydki oraz mięśni brzucha. 

Oczywiście każde ćwiczenie mozna wykonać żle, nawet tak proste jak te. Musimy pamiętać, że mięśnie muszą pracować - być napięte podczas ruchu. Na następnej ilustracji - NAJCZĘŚCIEJ POWTARZANY BŁĄD !

 

 

Obciążenie stanowi waga ciała ćwiczącego i to jest najlepsze w tym wszystkim. Prasa nożna umożliwia wykonywanie komfortowych, choć należy ono do ćwiczeń dość statecznych. Jednak apeluje gorąco - nie bądźmy "bociany" i "róbmy" nogi, bo to one musza nas prowadzić do końca życia. Zalety tego ćwiczenia?

  • 1. wzmacnia siłę mięśni nóg
  • 2. poprawia układ krążeniowy i oddechowy
  • 3. redukuje tkankę tłuszczową.

Co ważne, na terenie Gminy Pruszcz Gdański wszystkie sprzęty na "siłowniach pod chmurką" są dobrze opisane i wygodne. Te, z których ja korzystam to siłownie zlokalizowane w Juszkowie i w Straszynie.

 

 

W kolejnym odcinku opisze Wam ćwieczenia na "wyciągu górnym" - do Zobaczenia!

mat: Bartłomiej Chruściński