22:08
7 Sierpień 2020
piątek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

LPP chwali się dynamicznym rozwojem naszego regionu

Zamieszczono dnia pon., 2019-08-19 21:56
Obecnie najwięcej warta spółka na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych - LPP SA. Cena akcji to na dzień dzisiejszy ponad 7000 zł. Dla porównania drugi w kraju Wawel SA to nieco ponad 600zł.
 
Firma stała się potęgą z ponad 25 latami doświadczenia w branży odzieżowej i 25000 miejsc pracy. Działa już nie tylko w Polsce, ale w ponad 20 krajach Europy, Afryki i Azji. LPP wywodzi się z Trójmiasta, ma swoją siedzibę w Gdańsku, a największe obecnie centrum dystrybucyjne mieści się w Pruszczu Gdańskim. Zostało ostatnio rozbudowane - na początku wakacji ukończyła się budowa 5 kondygnacyjnego budynku biurowego i rozbudowa centrum dystrybucyjnego o nową powierzchnię.
 
Firma w komunikacie prasowym chwali się dynamicznym rozwojem regionu i zmniejszeniem bezrobocia:
 
"O tym, jak zaangażowanie inwestora przekłada się na rozwój lokalnej społeczności i przedsiębiorczości, mogli się już przekonać mieszkańcy Pruszcza Gdańskiego, gdzie ponad dekadę temu LPP stworzyło swoje Centrum Dystrybucyjne – dziś jedno z największych i najnowocześniejszych w Europie Środkowo-Wschodniej. Obecnie Pruszcz Gdański znajduje się w czołówce najbardziej atrakcyjnych miejsc inwestycyjnych w województwie pomorskim. Na przestrzeni ostatnich 10 lat w regionie odnotowano również znaczący spadek bezrobocia. W związku z dynamicznym rozwojem i planowaną dalszą ekspansją zagraniczną, polski producent podjął decyzję o kolejnej inwestycji na skalę Pruszcza Gdańskiego i budowie nowoczesnego Centrum Dystrybucyjnego na terenie gminy Brześć Kujawski. Tego typu obiekty pełnią kluczową funkcję w globalnej sieci zaopatrzenia i dystrybucji LPP." (źródło mat. prasowe LPP SA)
 
A co Wy uważacie na ten temat? Czy Waszym zdaniem firma miała realny wpływ na nasz region?

Red. Mikołaj Stolarski