11:02
23 luty 2020
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Jaguar I-Pace zawitał do JLR Gdańsk

Zamieszczono dnia czw., 2019-08-22 09:15

Do Gdańskiego salonu Jaguara zajechał utytułowany bohater pierwszych stron motoryzacyjnych gazet. Zdobywca tytułu Car od The Year!. Po wprowadzeniu całkiem udanego (lecz niezbyt rewolucyjnego) F-Pace'a i mniejszego E-Pace'a, przyszedł moment na prezentację na Trójmiejskim rynku ostatniego członka rodziny Pace. Elektryczny I-Pace swoimi wymiarami wpasowuje się w sam środek gamy. Jego rozstaw osi to 2990 mm, a długość nadwozia wynosi 4682 mm.

Jak twierdzi Ian Callum, główny stylista brytyjskiej marki, elektryczny napęd pozwolił projektantom na sporą swobodę kreacji. Jaguar I-Pace mocno zainspirowany jest koncepcyjnym C-X75, choć patrząc na kształt sugerujący crossovera, trudno w to uwierzyć. Współczynnik oporu powietrza oszacowano na 0,29 Cd.

Przejdźmy jednak do najważniejszego – osiągów i zasięgu. I-Pace wyposażony jest w cztery silniki elektryczne, dzięki czemu ma aż 400 KM i 700 Nm momentu obrotowego. Sprint do setki zajmuje mu zaledwie 4,5 sekundy. Zasięg (według nowego cyklu WLTP) to 480 km. Brzmi nieźle? Oczywiście.

Red.
Zdj. Piotr Wejman (JLR Gdańsk)