11:02
23 luty 2020
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Verva Street Racing 2019 w Gdyni ruszyła

Zamieszczono dnia sob., 2019-08-24 15:06

Verva Street Racing – od pierwszych minut przytłacza skala wydarzenia. Zamknięte ulice, ogromny zasłonięty płotem tor F1 na początku skweru Kościuszki i tłumy ludzi.

Prawdziwe święto motoryzacji, ale jak się okazuje nie tylko dla ludzi którym we krwi płynie benzyna. To impreza dla całych rodzin, wydarzenie które ściągnęło wielu widzów. Część z nich nie ukrywa że pojawiła się dla nazwiska Kubica, inni przyjechali by ciekawie spędzić sobotę, a jeszcze inni chcieli obejrzeć premierę Mazdy CX-30, która odbyła się o 12:30 w strefie partnerów.

Impreza podzielona została na kilka stref, a tory na których odbywają się pokazy rozrzucone zostały po całej nadmorskiej części Śródmieścia. Oczywiście to 10, jubileuszowa edycja, która musi być wyjątkowa – dlatego oprócz samochodów zobaczymy pokazy wodne i lotnicze. Głód zaspokoić można w strefie gastronomicznej, a odpocząć w strefach PitStop

Orlen. O 14 nastąpiło oficjalne otwarcie – przemówił Prezes Orlenu, prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i poseł Marcin Horała.

red./foto Mikołaj Stolarski