22:05
30 maj 2020
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Pruszcz Gdański: Policyjna akcja pieszy

Zamieszczono dnia sob., 2019-08-24 20:12

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego drugi dzień zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych. Celem działań jest zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że oni też są użytkownikami ruchu drogowego.

W środę i czwartek na terenie powiatu gdańskiego policjanci realizują działania p.n. „Piesi”. Dzisiaj akcja prowadzona jest wspólnie Komendą Powiatową Policji w Kościerzynie. Mundurowi szczególną uwagę zwracają na zachowanie pieszych, którzy stwarzają zagrożenie dla samych siebie, jak i innych uczestników ruchu. Stróże prawa nie zapominają oczywiście o kierowcach, którzy nie przestrzegają przepisów, szczególnie jeżeli chodzi o przekraczanie prędkości w miejscach o dużym natężeniu ruchu pieszego i rowerowego, a także w obrębie stref ograniczonej prędkości i zamieszkania. Policjanci zdecydowanie reagują na każde wykroczenie.

Tego typu akcje mają także na celu uświadomienie wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, że bezpieczeństwo zależy od ich zachowania i przekłada się na to, czy staniemy się uczestnikami zdarzenia drogowego. Policjanci budują poczucie odpowiedzialności w społeczeństwie i uświadamiają, że każdy z nas jest odpowiedzialny za swoje poczynania i ma wpływ na to, czy będziemy bezpieczni. Podczas działań mundurowi rozdają też elementy odblaskowe, propagując hasło „Bądź widocznym patriotą”. W związku ze zbliżającym się okresem jesiennym należy pamiętać, że obowiązkiem, ale także i modne  jest noszenie odblasków zarówno przez pieszych, jak i rowerzystów.

red. / mat. prasowy (zdj. Policja.pl)