19:01
22 styczeń 2020
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Pruszcz Gd: Kierując po zażyciu narkotyków spowodował kolizję

Zamieszczono dnia śr., 2019-08-28 21:44

W Pruszczu Gdańskim policjanci pracowali na miejscu kolizji. Ich uwagę zwróciło nietypowe zachowanie sprawcy. Funkcjonariusze użyli testera do wykrycia narkotyków w organizmie. Badanie dało wynik pozytywny. Za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków grozi do 2 lat więzienia.

We wtorkowe popołudnie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim zostali skierowani na miejsce kolizji przez dyżurnego. Na miejscu szybko ustalili, kto ponosi odpowiedzialność za to zdarzenie. Jednakże w czasie rozmowy ich uwagę zwróciło nietypowe zachowanie sprawcy. Mundurowi za pomocą testera sprawdzili, czy 36-letni mężczyzna brał wcześniej narkotyki. Ich podejrzenia okazały się słuszne – sprawca kolizji zażywał amfetaminę i marihuanę. Mundurowi zabezpieczyli jego krew do dalszych badań. Mężczyzna ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Za spowodowanie kolizji i kierowanie bez uprawnień policjanci nałożyli na niego mandaty karne, natomiast sprawą kierowania przez 36-latka samochodem pod wpływem narkotyków zajmie się sąd.

 

Za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków grozi do 2 lat więzienia.

red. / mat: Pomorska Policja