01:02
19 luty 2020
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Plenerowe siłownie w Gminie Pruszcz Gdański: SURFER

Zamieszczono dnia czw., 2019-09-12 14:42

Cześć Wam w kolejnym odcinku "Plenerowych siłowni na terenie Gminy Pruszcz Gdański". W tym odcinku postanowiłem znów z cyklem #FitChrustu troszkę "wyjść na dwór" i sprawdzić co mają do zaoferowania popularne "siłownie pod chmurką" zlokalizowane na różnych siłowniach na terenie całej Gminy - takie poprawnie wykonane ćwiczenia z pewnością Wam nie zaszkodzą.

Na siłowni plenerowej zlokalizowanej przy osiedlu "Zakątek Juszkowo" znalazłem przyrząd, który nosi nazwę SURFER - choć na niektórych siłowniach, ma Polską nazwę: Wahadło.

 

 

Urządzenia dostępne na zewnętrznych siłowniach są tworzone w taki sposób, by mogły z nich korzystać zarówno osoby nie mające na co dzień styczności ze sportem, jak i te bardziej zaawansowane - dlatego sprawdzamy siłownie plenerowe w Gminie Pruszcz Gdański co mają do zaoferowania, jak widać... na kazdej znajdziemy różne urządzenia. 

Wahadło najbardziej angażuje dolne partie ciała - symuluje ruch kończyn dolnych. Ćwieczenie wzmacnia kręgosłup, mięśnie brzucha i bioder. W dość w łatwy i przyjemny sposób pozwala spalić tkankę tłuszczową - zwłaszcza z brzucha. Te ćwiczenia są też traktowane jako rozluźniające i usprawniające zmysł równowagi. Taki trening poprawia koordynację ruchową i wydolność krążeniowo-oddechową.

Jak ćwiczyć na wahadle?

  

a więc...

1. Chwyć rękami za uchwyty i postaw stopy na stopnicach.

2. Wykonuj wahadłowe ruchy złączonymi nogami na boki (prawo-lewo).

3. Zachowaj wyprostowane plecy.

4. Wykonuj rytmiczne ruchy, ale nie gwałtowne.

 

Udanych treningów !

Bartłomiej Chruściński, zdj. autor