13:08
5 Sierpień 2020
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Kia XCeed w K&K Wojtanowicz - ruszyły zamówienia

Zamieszczono dnia czw., 2019-09-12 15:10

Gorąca nowość w salonie K&K Wojtanowicz - a co My o niej wiemy? Tak, to prawda, rynkowy tort kompaktowych crossoverów powiększył się teraz o model XCeed firmy KIA. Sprawdzamy na MOTO, czym auto różni się od „zwykłego” Ceeda w nadwoziu hatchback?

Stylem Kia XCeed nawiązuje do innych modeli Koreańskiej marki. Podobieństwa do kompaktowego modelu Ceed w odmianie hatchback nie są przypadkowe. Wydawać by się nawet mogło, że to podwyższona, uterenowiona wersja Ceeda.

To od początku... XCeed, określany przez producenta mianem CUV (ang. Crossover Utility Vehicle), został zaprojektowany w europejskim centrum designu marki w Niemczech, pod kierownictwem Gregory'ego Guillaume'a – wiceprezesa ds. designu w KIA Motors Europe. To ma być strzał w 10-tkę ! Samochody wytwarza zakład na Słowacji. Premierowa Kia XCeed standardowo jest objęta siedmioletnią gwarancją lub do przebiegu 150 000 km.

Najniższy poziom wyposażenia z literką M, zaczyna się z poziomu 79 900 zł. Seryjne wyposażenie to: m.in. system awaryjnego hamowania, asystent utrzymania pasa ruchu, tempomat z ogranicznikiem prędkości, klimatyzacja manualna, skórzane wykończenie kierownicy oraz kamera cofania i 16-calowe felgi aluminiowe. 

 

Kolejny poziom wyposażenia oznaczany jest jako L, zaczyna się kwotą od 90 900 zł. Tu otrzymujemy dodatkowo takie elementy wyposażenia auta, jak m.in. przyciemniane szyby, klimatyzacja automatyczna, elektryczny hamulec postojowy z funkcją Auto Hold, składana i dzielona kanapa w proporcji 40:20:40 oraz aluminiowe felgi 18-calowe. 

Topowy poziom wyposażenia XL, to wydatek min. 111 900 zł. W tej cenie otrzymamy w standardowym pakiecie: cyfrowe zegary z ekranem o przekątnej 12.3 cala, funkcję automatycznego otwierania pokrywy bagażnika, system Kia Park Assist oraz indukcyjna ładowarkę do smartfona. Ponadto najbogatsza wersja XCeed ma aluminiowe nakładki na pedały oraz fotel kierowcy z 8-kierunkową regulacją i pamięcią ustawień.

Konkurentami rynkowymi Kii XCeed są takie auta, jak: Toyota CH-R, Mazda CX-30, Volkswagen T-Roc oraz Audi Q2 Sportback, BMW X2 i Mercedes GLA. Kia XCeed jest najtańszym autem w tej grupie. Kolejne pod względem wysokości ceny bazowej wersji są: Toyota CH-R (od 83 900 zł), Mazda CX-30 (od 101 900 zł), Volkswagen T-Roc (od 84 190 zł). Ceny crossoverów premium zaczynają się od 125 600 zł (Mercedes GLA), 138 tys. zł (BMW X2), zaś najdroższe jest Audi Q2 Sportback z cenami startującymi od 139 900 zł.

red. / mat. Bch, zdj. K&K Wojtanowicz