15:06
3 czerwiec 2020
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

The Color Run – ogromna dawka pozytywnych emocji

Zamieszczono dnia pt., 2019-09-13 22:29

W dniu 21 września w Gdańsku The Color Run zaprosi na start wszystkich, którzy mają ochotę spędzić wyjątkową sobotę. Nie tylko chętnych z całej Polski, ale także podopiecznych Pomorskiego Hospicjum dla dzieci i Fundacji „Ja też”. Misją tegorocznej edycji Hero jest pokazanie światu, że w każdym człowieku małym, jak i dużym kryje się bohater. Dlatego startujący będą mieli okazję odkryć go w sobie, angażując się m.in. w akcję: „Kolorek dla Mikołaja” czyli zbiórkę plastikowych nakrętek od butelek. 

W sobotę 21 września, w Gdańsku odbędzie się The Color Run, który zaprosi do wspólnej zabawy rodziców z dziećmi, babcie, dziadków i paczki przyjaciół. Kolorowy bieg, odkąd w 2015 roku pojawił się w Polsce, był już znany na całym świecie. Z edycji na edycję zyskuje on popularność. Wiele osób, które biorą w nim udział „zarażają” się jego pozytywną energią i wracają na trasy, najczęściej w zwiększonym składzie. The Color Run to sposób na aktywną, bajeczną sobotę. Idealnie łączy w sobie sport i zabawę, zachęcając do ważnej dla zdrowia, aktywności fizycznej.  Misją wydarzenia jest pokazanie, że warto się ruszać bez presji czasu i rywalizacji. Najważniejsze, by czerpać radość z samej aktywności wraz ze swoimi bliskimi. Dlatego każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w gdańskim The Color Ru, będzie mógł pokonać najszczęśliwsze 5 kilometrów, tak jak będzie chciał: biegnąc, spacerując, a nawet tańcząc. Dodatkową atrakcją, która wyróżnia imprezę, są eksplozje kolorów. Uczestnicy podczas biegu są obsypywani różnobarwnymi proszkami, co sprawia, że na metę wbiegają pokolorowani od stop do głów. A wszystko po to, by uczynić to wydarzenie jeszcze bardziej bajkowym I radosnym. 

W The Color Run Gdańsk, razem z setkami uczestników, wystartują podopieczni Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Podczas wydarzenia będzie też prowadzona zbiórka na rzecz Hospicjum, w którego działalność na co dzień zaangażowany jest Maciej Florek, znany trójmiejski tancerz i ambasador The Color Run. 5 kolorowych kilometrów przemierzą także podopieczni z Fundacji „Ja też”, której zadaniem jest rozwój, edukacja i integracja społeczna dzieci, młodzieży i dorosłych z zaburzeniami rozwoju i funkcjonowania, a w szczególności osób z zespołem Downa. 

- The Color Run jest wyjątkowy, bo całą tą atmosferą jaką tworzy wokół siebie: muzyką, tańcem, kolorami, wprawia ludzi w dobry nastrój. Dla mnie to totalna dawka pozytywnego szaleństwa, brałem w nim udział jako uczestnik i te kolorowe eksplozje oszałamiały mnie. Jego formuła for fun (dla zabawy), a nie na czas bardzo mi się podoba. Dla dzieci z hospicjum udział w tym biegu będzie wspaniałą frajdą - tego jestem pewien. Będą zafascynowane. - mówi ambasador The Color Run Maciej Florek. 

Misją tegorocznego The Color Run Hero jest pokazanie jego uczestnikom, że każdy z nas jest bohaterem. Niezależnie od tego, co robi, kim jest i jaką pełni rolę, liczy się̨ to, co ma w sercu. Mottem przewodnim wydarzeń jest „Odkryj w sobie Bohatera”. Kolorowy bieg pozwala wydobyć z ludzi to, co najlepsze. Organizatorzy zapraszają wszystkich do wspólnego „kolorowania świata” oraz przyłączenia się̨ do akcji „Kolorek dla Mikołaja”. Inicjatywa ta wspiera najbardziej odważnego i pozytywnego superbohatera - Mikołaja Janeczko. Chłopca, który dziewięć lat temu urodził się̨ z poważnymi wadami kończyn, a mimo tego, każdego dnia konsekwentnie realizuje swoje marzenia. Założenie akcji jest proste. Każda osoba, która zdecyduje się na start w The Color Run może przynieść na wydarzenie zebrane wcześniej plastikowe korki. Im więcej tym lepiej, gdyż właśnie dzięki tym zebranym nakrętkom będzie można spełnić kolejne marzenia Mikołaja i uczynić jego świat jeszcze bardziej kolorowym. 

The Color Run Gdańsk zaplanowany jest na 21 września 2019 r. i odbędzie na terenie obiektu Ergo Arena przy placu Dwóch Miast 1. Na uczestników czekać będzie mnóstwo atrakcji: cztery stacje z kolorowym proszkiem, obfita piana, a do tego dmuchane przeszkody, a także wspaniałe miasteczko festiwalowe. Informacje o evencie oraz zapisy znaleźć można na stronie:https://thecolorrun.pl/pl/locations/gdansk/.

mat. organizatora biegu