22:06
4 czerwiec 2020
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Sprzątanie świata w Gdańsku: będą czyszczone plaże

Zamieszczono dnia ndz., 2019-09-15 08:26

Polacy są dumni z nadbałtyckich plaż. Nie brakuje opinii, że są najpiękniejsze! Jednak by w pełni docenić urok tych miejsc, powinny one być czyste i zadbane. Dlatego Miasto Gdańsk ponownie organizuje posezonową akcję sprzątania plaż i pasa nadmorskiego. Wszystkich chętnych mieszkańców, od przedszkolaków do seniorów, zapraszamy już 20 września, w godz. 9:00 - 13:00.

- To już kolejny rok kiedy zapraszamy małych i dużych gdańszczan do wspólnego działania w ramach akcji "Sprzątanie Świata". Razem posprzątamy gdańskie plaże oraz przylegające do nich tereny zielone. Warto, to przecież nasza wspólna przestrzeń, miejsce odpoczynku i rekreacji, które powinno napawać nas dumą. W trakcie akcji będziemy edukować ekologicznie i odpowiadać na wszelkie pytania dotyczące odpowiedzialnego postępowania z odpadami - wyjaśnia Piotr Grzelak, zastępca prezydenta ds. zrównoważonego rowoju. Uczestnicy zostaną zaopatrzeni w worki oraz rękawiczki. Punkty startowe akcji przewidziano przy wejściach:

  • nr 63 w Jelitkowie
  • przy molo w Brzeźnie
  • nr 26 na Stogach
  • nr 16 na Wyspie Sobieszewskiej 

- Nic tak nie przemawia do wyobraźni jak zebranie worka odpadów w nadmorskim lesie, podczas krótkiego spaceru. Jestem przekonany, że kto raz to zrobi, nigdy nie rzuci nawet małego papierka w przypadkowym miejscu. Nie zmienia to faktu, że problem zaśmiecania takich terenów jest nagminny. I to jest bardzo przykre. Właśnie dlatego nie można wobec tego przechodzić obojętnym. Wspólnie możemy dokonać wiele dobrego - zachęca Piotr Kryszewski, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego, który organizuje akcję. Jak co roku do "Sprzątania Świata" zaproszone zostały także szkoły. Uczniowie i dzieci mogą wziąć udział pod nadzorem opiekuna. Wcześniej, niezbędne jest zapoznanie się z regulaminem akcji.

red. Komunikat Miasta Gdańsk