23:06
4 czerwiec 2020
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Pruszcz Gdański: Powstał nowy deptak

Zamieszczono dnia pon., 2019-09-16 11:47

W Pruszczu Gdańskim powstał nowy deptak od dworca w stronę ul. Powstańców Warszawy. Został on zrealizowany z dofinansowaniem środków zewnętrznych w ramach budowy węzłów integracyjnych.

- Realizacja odbywała się w utrudnionym terenie z uwagi na przemieszczających się klientów pasażu handlowego, pasażerów komunikacji kolejowej oraz pozostałych mieszkańców miasta - zauważa Burmistrz Pruszcza Gdańskiego, Janusz Wróbel. - Zakres prac obejmował również przebudowę ciągu pieszo-rowerowego z nawierzchnią z masy asfaltowej o długości ok. 105 m wraz z wykonaniem infrastruktury technicznej, czyli kanalizacji deszczowej i oświetlenia.
Zagospodarowanie przestrzeni pasażu wykonano z materiałów o wysokiej jakości. Nawierzchnię ułożono z kamienia naturalnego. Otoczenie uzupełniono drzewami oraz elementami małej architektury: donicami z zielenią i ławeczkami. Pod zadaszoną wiatą zapewniono miejsca dla rowerów. Wydzielono również stanowisko dla roweru metropolitalnego MEVO. W najbliższym czasie, dla zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników odmienionego obszaru, zostanie zamontowany monitoring. Koszt inwestycji wyniósł ok. 2.600.000 zł.

info/foto: Misto Pruszcz Gdański