22:06
4 czerwiec 2020
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Cedry Wielkie: Powstanie Trutnowskie Centrum Rekreacji

Zamieszczono dnia pon., 2019-09-16 13:02

To kolejna dobra wiadomość dla mieszkańców wsi Trutnowy. Kilka dni temu Gmina Cedry Wielkie informowała o planach budowy boiska wielofunkcyjnego. Z kolejnej informacji ucieszą się najmłodsi, ale i starsi. Budowane będzie centrum rekreacyjno-sportowe, które zostanie dofinansowane ze środków unijnych. Stosowna umowa w tej sprawie została właśnie podpisana.

Centrum rekreacyjne zostanie zrealizowane przez mieszkańców miejscowości Trutnowo wraz ze Stowarzyszeniem Cedrus w bezpośrednim sąsiedztwie przedszkola. W tej chwili znajduje się tam plac zabaw, który wymaga renowacji, ale i stworzenia atrakcji dla pozostałych mieszkańców wsi. Mieszkańcy będą mieli za zadanie posprzątanie terenu przed inwestycją, a po jej wykonaniu przygotują uroczyste otwarcie. Inwestycje mogą być początkiem organizacji spotkania integrującego mieszkańców, a także do konkursów czy zabawy.

W ramach inwestycji zostaną zamontowane nowe urządzenia zabawowe, ale też elementy siłowni zewnętrznej. Ustawione będą również ławki, kosze na śmieci oraz stół do gry w chińczyka. Wykonana zostanie ścieżka, która ma ułatwić dojście do trutnowskiego centrum rekreacyjnego.

Dodajmy, że inwestycja ma być zrealizowana do końca września przyszłego roku. Jej koszt oszacowano na 122 tys. zł, z czego połowa pochodzić będzie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

info: www.cedry-wielkie.pl

foto/Bartłomiej Chruściński