16:06
3 czerwiec 2020
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Noc w bibliotece z duchami i Marcinem Pałaszem

Zamieszczono dnia wt., 2019-09-17 14:24
Po raz kolejny Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim zaprasza dzieci w wieku 9 – 15 lat na V edycję ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. W tym roku odbędzie się ona w sobotę 5 października 2019 r. w godzinach 20 – 23 pod hasłem "Znajdźmy wspólny język". 
 
Gościem specjalnym w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Wojska Polskiego 34 będzie pisarz Marcin Pałasz, który nie tylko zaprezentuje swoją twórczość (m.in. cykl o psie Elfie), ale także opowie o … duchach. Wszak nie od dziś wiadomo, że nasza książnica jest zamieszkiwana przez niecodziennych nocnych gości…
Zapraszone są wszystkie dzieciaki, które są ciekawskie i lubią się choć trochę bać.
Na spotkanie obowiązują zapisy pod adresem mailowym: joanna.labasiewicz@biblioteka-pruszcz.pl . Niezbędne jest również
dostarczenie podpisanej przez Rodzica/Opiekuna prawnego dziecka zgody na udział w imprezie(zgoda dostępna jest na stronie internetowej Biblioteki) Zgodę można dostarczyć w formie podpisanego skanu lub osobiście w godz. 8.00-15.00.
 
Liczba miejsc ograniczona!
 
Jak tłumaczą pomysłodawcy akcji: „Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji. W spotkania z literaturą i jej gwiazdami.”
info/foto: mat.prasowy