21:06
4 czerwiec 2020
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Remontują się drogi w Pruszczu Gdańskim

Zamieszczono dnia pt., 2019-09-20 12:31
Remont ulicy Zastawnej, a także specjalne tablice ostrzegawcze na ulicy Obrońców Westerplatte. Drogi w Pruszczu Gdańskim dofinansowywane są nie tylko z kasy miasta.
 

Na ulicy Zastawnej w Pruszczu Gdańskim, będącej fragmentem Drogi Wojewódzkiej nr 226, trwa frezowanie nawierzchni. To pierwszy etap oczekiwanego remontu tej ulicy, przeprowadzanego przez Samorząd Województwa Pomorskiego.

- Wykonawca rozpoczął od frezowania a 17 – go ruszyło układanie nawierzchni bitumicznej – mówi Wicemarszałek Województwa Pomorskiego, Ryszard Świlski. - W ostatnim etapie będą wykonywane pobocza. Wykonawca ma zakończyć zadanie do 10.10.2019r. Prace odbywają się z częściowym ograniczeniem ruchu na danym pasie, ale z zachowaniem przejezdności.

Na remont ulicy Zastawnej Pruszcz Gdański oczekiwał od lat. To jedyny nie zmodernizowany dotąd odcinek drogi, łączący miasto z wjazdem na Obwodnicę.

Kolejną, drobną ale ciekawą, inwestycją w infrastrukturę drogową, są wyposażone w czujniki prędkości, tablice ostrzegawcze, które pojawiły się przy „Małej Jedyneczce” w Pruszczu Gdańskim. Łącznie na drogach Powiatu Gdańskiego zamontowano 14 ostrzegawczych tablic z czujnikami prędkości. - Ostrzegawcze tablice stanęły w potencjalnie szczególnie najbardziej niebezpiecznych miejscach, oraz przed placówkami oświatowymi - mówi Starosta Powiatu Gdańskiego, Stefan Skonieczny. - To kolejny element prowadzonego przez nas od lat programu poprawy bezpieczeństwa ruchu na drogach. 

Przypomnijmy – ulica Obrońców Westerplatte przeszła niedawno kompleksowy remont.

red.

foto/Karolina Białke