22:06
4 czerwiec 2020
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Cedry Wielkie: Zdrowo i ekologicznie

Zamieszczono dnia pt., 2019-09-20 19:59

Hala w Cedrach Wielkich działa pełną parą. Dzieci, młodzież i dorośli mogą teraz na miejscu zadbać o swoją tężyznę fizyczną. Przy budowie hali pomyślano o jednym skromnym, nierzucającym się w oczy przedmiocie – zdroju, z którego można pić zdrową wodę.

Tego typu rozwiązania stosuje się przede wszystkich w większych miejscowościach. Na wsiach rzadko gdzie można spotkać w szkołach zdroje z pitną wodą. Dzięki nim uczniowie nie muszą przynosić picia w plastikowych butelkach, co wpływać też będzie znacząco na zmniejszenie ilości wyprodukowanych śmieci. Poza tym – zamiast spożywać słodkie, szkodliwe dla zdrowia napoje – nasze dzieci mogą pić zdrową wodę prosto z kranu.

Warto jeszcze powiedzieć, że gmina planuje wprowadzić kolejne rozwiązanie, które w pewnym stopniu przyczyni się do ochrony środowiska. Szkoły, które będą osiągały bardzo dobre wyniki sportowe, otrzymają w prezencie bidony z ekologicznego tworzywa. Bidony będzie można na bieżąco napełniać w domach. Będzie to kolejny krok do zmniejszenia ilości plastikowych odpadów.

info/foto: www.cedry-wielkie.pl