20:05
28 maj 2020
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

W Pruszczu zapanowała "Moda na odblaski"

Zamieszczono dnia ndz., 2019-09-22 12:51

19 września na Pruszczańskiej Faktorii odbyła się impreza skierowana do uczniów klas pierwszych z całego miasta o wiele mówiącym tytule "Moda na odblaski".

Ta coroczna inicjatywa zorganizowana przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji z Pruszcza Gdańskiego wraz z Centrum Kultury i Sportu i Urzędem Miasta w Pruszczu Gdańskim, ma na celu przybliżenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym wszystkim uczniom klas pierwszych szkół podstawowych z terenu miasta.

Mundurowi przekazali dzieciom najważniejsze treści dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach, zwrócili uwagę na właściwe korzystanie z pasów bezpieczeństwa i fotelików, a także naświetlili kwestię używania numerów alarmowych. 

Drużyny reprezentujące wszystkie szkoły z terenu Pruszcza, pod okiem opiekunów przygotowały występy w konkursie „Moda na odblaski”. Uczniowie wykazali się pomysłowością i kreatywnością w prezentowaniu treści promujących noszenie elementów odblaskowych.

Decyzją Jury konkursu wszystkie drużyny zajęły ex aequo pierwsze miejsce. Dzięki uprzejmości partnerów – Grupy Lotos i firmy transportowej ERONTRANS występujący na scenie dostali upominki, a wszyscy goście otrzymali odblaski.

Źródło/foto: KPP Pruszcz Gdański