16:04
4 kwiecień 2020
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Kolbudy: Trwa budowa publicznego przedszkola w Kowalach

Zamieszczono dnia pon., 2019-10-07 10:24

Trwa budowa publicznego przedszkola, które zlokalizowane będzie na parterze budynku realizowanego w Kowalach przy ul. Apollina 1 przez firmę „Budros”. Placówka, w której powstanie sto dodatkowych miejsc dla dzieci w wieku 3-6 lat, ma zostać oddana do użytku we wrześniu 2020 roku. 

- Półżartem można powiedzieć, że część budynku, w którym zlokalizowane będzie przedszkole jest już w stanie surowym - mówi wójt Andrzej Chruścicki. - Są już ściany i sufit. Trwa montaż części instalacji. Prace postępują zgodnie z harmonogramem i wrześniowy termin nie jest zagrożony. Oprócz wizyty na placu budowy miałem też okazję porozmawiać z prezesem „Budrosu” Lechem Sokołowskim o kolejnych etapach budowy. Przed nami szczegółowe rozmowy i ustalenia dotyczące m.in. aranżacji poszczególnych pomieszczeń, kolorystyki ścian czy rozplanowania gniazdek i włączników elektrycznych.

Budynek, w którym powstaje przedszkole zlokalizowane jest w bezpośrednim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej w Kowalach, na parterze bloku mieszkalnego, który wybudowany zostanie przez dewelopera. Łączna powierzchnia przedszkola wyniesie około 600 mkw.

Przedszkole składać się będzie z czterech sal o powierzchni niemal 70 mkw. Do dwóch z nich przylegać będą salki korekcyjne o powierzchni 30 mkw. każda. Oddzielone będą od siebie mobilną ścianką, po złożeniu której zyskamy powierzchnię 100 mkw. Pozostałe pomieszczenia, które znajdą się w nowej placówce to m.in.: szatnie, toalety w bezpośrednim sąsiedztwie sal, kuchnia ze zmywalnią, pokój psychologa/logopedy. Będzie też gabinet dyrekcji z sekretariatem oraz pomieszczenie dla personelu.

info/foto: www.kolbudy.pl

 
 
  •