11:08
5 Sierpień 2020
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Premiera nowego Mitsubishi ASX i L200 w MotorCentrum

Zamieszczono dnia wt., 2019-10-08 10:14

Miłośnicy motoryzacji oraz marki Mitsubishi będą mieli niepowtarzalną okazję, by obejrzeć dwa nowe modele marki spod znaku Trzech Diamentów, czyli kompaktowego SUV-a Mitsubishi ASX oraz najnowsze wcielenie słynnego pickupa Mitsubishi L200.
Pokaz premierowy odbędzie się już 8 października o godzinie 19:00 w salonie Mitsubishi Motor Centrum w Gdańsku przy ulicy Miałki Szlak 4/8.

 

ASX – bestseller Mitsubishi

 

Mitsubishi ASX – kompaktowej wielkości SUV japońskiej produkcji, to najpopularniejszy model spod znaku Trzech Diamentów w Polsce – na naszych drogach jeździ blisko 20 000 takich pojazdów. Nowe Mitsubishi ASX 2020, wyróżnia się całkowicie nowym, niezwykle wyrazistym projektem nadwozia. Masywny zderzak obejmuje cały centralny przedni pas z obu stron, a kwadratowe poziome i pionowe elementy grilla oraz osłona pod zderzakiem podkreślają moc, solidność i wytrzymałość. Dzięki nowej stylizacji, maska pojazdu jest bardziej pochylona, co poprawia widoczność z przodu. Stylizację typową dla samochodów Mitsubishi podkreślają też charakterystyczne reflektory LED, z kierunkowskazami i światłami przeciwmgielnymi umieszczonymi przy krawędzi zderzaka. W tylnej części nadwozia Mitsubishi ASX umieszczono zestaw lamp LED, który rozciąga się na całej szerokości samochodu i wraz z nowym zderzakiem podkreśla jego muskularną sylwetkę.

We wnętrzu Mitsubishi ASX uwagę zwraca nowy system multimedialny z 8-calowym wyświetlaczem dotykowym. System łączności smartfona z systemem audio o nazwie SDA pozwala kierowcy na bezpieczną obserwację wyświetlanych informacji i danych niemal bez odrywania wzroku od sytuacji na drodze. Kierowca może dzięki komendom głosowym lub przy użyciu ekranu dotykowego obsługiwać nawigację, która uwzględnia aktualne warunki ruchu drogowego oraz odbierać i wykonywać połączenia telefoniczne, sprawdzać wiadomości tekstowe, czy słuchać muzyki.

Mitsubishi ASX będzie napędzane nowym, benzynowym silnikiem z systemem zmiennych faz rozrządu o pojemności 2.0 litra, który współpracuje z automatyczną przekładnią CVT ze sportowym trybem pracy i 6 przełożeniami oraz z 5-biegową skrzynią manualną. Mitsubishi ASX 2020 będzie oferowane z napędem na jedną lub dwie osie.

 

Najnowsze Mitsubishi L200


Zaprojektowane zgodnie z filozofią „Engineered Beyond Tough” i słynące z wytrzymałości i niezawodności nowe Mitsubishi L200 przykuwa wzrok muskularną stylistyką nadwozia. System napędu 4WD  najnowszej generacji gwarantuje lepsze zdolności terenowe, także dzięki nowej funkcji Off-Road, pozwalającej na wybór jednego z 4 trybów pracy układu: Gravel (szuter), Mud/Snow (błoto/śnieg), Sand (piasek) i Rock (kamienie). Mitsubishi L200 wyróżnia także spośród konkurencji możliwość korzystania z napędu 4×4 przy dowolnej prędkości jazdy i na dowolnym rodzaju nawierzchni. Znacząco poprawiono komfort i własności jezdne a na liście wyposażenia tego pojazdu znalazło się kilkanaście zaawansowanych systemów bezpieczeństwa.

Do napędu nowego Mitsubishi L200 posłuży nowoczesny turbodiesel o pojemności 2.2-litra, współpracujący z 6-biegową automatyczną lub manualną przekładnią, oferujący znakomite osiągi i zapewniający cichszą pracę układu napędowego. Silnik wykorzystuje wodny roztwór dodatku SCR AdBlue® *2 w procesie redukcji emisji tlenków azotu (NOx) z układu wydechowego i spełnia normy EURO 6d-TEMP.ś

red. MotorCentrum