16:04
4 kwiecień 2020
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Gmina Cedry Wielkie: Centrum Kultury Rybackiej w Cedrach Małych już otwarte

Zamieszczono dnia wt., 2019-10-08 10:20

Centrum Kultury Rybackiej w Cedrach Małych? Dlaczego nie. W minioną sobotę w udziałem władz samorządowych województwa pomorskiego, powiatowego i gminy Cedry Wielkie odbyło się uroczyste otwarcie nowego miejsca na mapie gminy, które ma integrować mieszkańców.

Centrum Kultury Rybackiej będzie miejscem do organizacji zebrań sołeckich w Cedrach Małych. Będzie to doskonałe miejsce na organizację lokalnych imprez. Ma również posłużyć sportowcom za zaplecze sanitarno-socjalne. Nazwa obiektu też nie jest wzięta z kosmosu. Centrum Kultury Rybackiej będzie miejscem, w którym dzieci i młodzież będą mogły dowiedzieć się wielu ciekawych informacji dotyczących rybactwa śródlądowego. Pomóc ma w tym m.in. tablica interaktywna, która znajduje się w głównej sali.

– Liczę, że miejsce to będzie nie tylko chętnie odwiedzane przez mieszkańców naszej gminy, ale również przez turystów, którzy będą mogli tu zaczerpnąć świeżego powietrza przed dalszą podróżą, a przy okazji dowiedzieć się czegoś o rybołówstwie – mówi Janusz Goliński, Wójt Gminy Cedry Wielkie.

Przypomnijmy na sam koniec, że całkowity koszt wraz z wyposażeniem obiektu wyniósł 904 810 zł, a 300 tys. zł gmina Cedry Wielkie pozyskała z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybactwa na operacje w zakresie działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” w ramach Priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej” objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze”.

info/foto: www.cedry-wielkie.pl