Ty też masz swój głos!

Młodzi brydżyści z Pruszcza Gdańskiego ograli resztę Polski

Zamieszczono dnia śr., 2019-10-09 10:19

Akademia Umysłu Primus z Pruszcza Gdańskiego to nietylko największa polska Akademia Szachowa, ale także wiodąca w województwie pomorskim Akademia Młodzieżowego Brydża Sportowego!

W dniach 26-29 września 2019r. w hotelu SENATOR w Starachowicach odbyły się IX Mistrzostwa Polski Młodzików w Brydżu Sportowym. Akademię brydżową z Pruszcza Gdańskiego reprezentowała 6-osobowa, najmniej liczebna drużyna utalentowanych brydżystów. Pretendentami do podium były drużyny z całej Polski, w tym utytułowane ośrodki z bogatym dorobkiem szkoleniowym.

Mimo ogromnej rywalizacji ekipa brydżystów z pruszczańskiego PRIMUSA osiągnęła spektakularny sukces i wygrała całą kwalifikację medalową w kategorii U12. W rywalizacji sukcesy odnosili młodzi brydżyści do lat 12. W rywalizacji 30 par dziewcząt I miejsce i złoto zdobyła pruszczańska para Martyna i Milena Smoleń. W turnieju chłopców III miejsce zajęła para Jan Łuczeczko - Antoni Byliński. W turniejów par open III miejsce zdobyła para Milena Smoleń - Antoni Byliński.
W najbardziej prestiżowym turnieju drużynowym zespół z Pruszcza pokonał wszystkich rywali i w pięknym stylu zdobył złoto.

W ogólnej klasyfikacji indywidualnej na 76 uczestników młodzi brydżyści z Pruszcza Gdańskiego również okazali się najlepsi.
I miejsce - Milena Smoleń
II miejsce - Antoni Byliński
VII miejsce - Martyna Smoleń
X miejsce - Jan Łuczeczko

W kategorii do lat 15 Pruszcz Gdański reprezentowali Bartek Szwagrowski i Wiktor Strukiel. Chłopcy zajęli VI miejsce. Jest to ogromny sukces, gdyż mierzyli się ze znacznie starszymi i bardzo utytułowanymi rywalami(niektórzy uczestnicy mają wieloletni staż w kadrze Polski). Akademia Brydżowa PRIMUS w Pruszczu Gdańskim czeka na utalentowaną młodzież w wieku 9-16 lat. Być może na Mistrzostwach w przyszłym roku będą kolejni Mistrzowie Polski.

info/foto: Facebook/Miasto Pruszcz Gdański