23:08
11 Sierpień 2020
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Pruszcz Gdański: Pasowane pierwszaki dostały bilety do teatru

Zamieszczono dnia czw., 2019-10-10 14:00

W dniu 10.10.2019 r. w Szkole Podstawowej Nr 3 w Pruszczu Gdańskim, odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Na sali gimnastycznej zebrali się pierwszoklasiści, którzy wstąpili oficjalnie do grona społeczności szkolnej.

Przed rozpoczęciem samego aktu pasowania, uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. W tym najważniejszym dniu, towarzyszyli im rodzice wspierający swoje dzieci brawami oraz uśmiechem.

Program artystyczny poprzedził główną część uroczystości, w której pasowania uczniów dokonali: Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Ryszard Świlski, Starosta Powiatu Gdańskiego Stefan Skonieczny, Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel, Przewodnicząca Rady Miasta Małgorzata Czarnecka – Szafrańska oraz przedstawiciele szkoły z Dyrektor Alicją Ścierzyńską na czele.

Na zakończenie uroczystości Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel życzył uczniom sukcesów oraz wiele wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i przekazał w prezencie bilety do teatru.

info/foto: Facebook/Miasto Pruszcz Gdański