20:06
3 czerwiec 2020
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Gdańsk: Parkując samochód uszkodziła dwa auta. Była pijana

Zamieszczono dnia pt., 2019-10-11 15:48

Policjanci zatrzymali 49-latkę, która podczas parkowania uszkodziła dwa inne samochody i uciekła. Mundurowi odnaleźli kobietę pijaną i zatrzymali ją. Badanie alkomatem wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kobiecie grożą 2 lata więzienia.

Wczoraj o godz. 10.30 policjanci ruchu drogowego gdańskiej komendy odebrali zgłoszenie o kolizji, do której doszło przy ul. Toruńskiej. Mundurowi pojechali na miejsce i ustalili, że kierująca skodą podczas parkowania uszkodziła dwa inne samochody, było od niej czuć alkohol, następnie uciekła, gdy przechodnie powiadomili Policję. Funkcjonariusze zdobyli informację o tym, gdzie jest kobieta i natychmiast tam pojechali. Na miejscu policjanci przeprowadzili badanie alkomatem. Wynik badania to prawie 2.5 promila alkoholu w organizmie. Kobieta została zatrzymana i doprowadzona do policyjnego aresztu. Kobiecie pobrano krew i przekazano do badań biegłemu, aby ustalił, kiedy wypiła alkohol.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania. Za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny oraz orzeczenia środka karnego w postaci zakazu kierowania pojazdem.

info/foto: KWP w Gdańsku