14:05
29 maj 2020
piątek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Gmina Kolbudy: Śledcze zajęcia dla dzieci

Zamieszczono dnia ndz., 2019-10-13 07:40

W szkole w Lublewie (gm. Kolbudy) uczniowie uczestniczyli w atrakcyjnych zajęciach zorganizowanych przez policjantów. Młodzi ludzie „od kuchni” poznawali pracę dochodzeniowca policyjnego. Warsztaty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

Uczniowie szkoły w Lublewie (gm. Kolbudy) mieli niepowtarzalną okazję poznać pracę policyjnego dochodzeniowca. Mundurowi z Pruszcza Gdańskiego i Gdańska zorganizowali warsztaty, podczas których młodzi ludzie, pod czujnym okiem stróżów prawa, prowadzili „śledztwo”. A wszystko zaczęło się, gdy na salę, gdzie odbywały się zajęcia z funkcjonariuszami, wszedł dyrektor szkoły i poinformował, że ktoś ukradł z jego samochodu telefon komórkowy. Uczniowie w asyście policjantów natychmiast ruszyli z pomocą. Zauważyli na samochodzie ślady linii papilarnych, a obok auta ślady butów. Zabezpieczyli te dowody, robiąc zdjęcia i rysując odciski obuwia. „Młodzi policjanci” sporządzali protokoły oględzin pojazdu i miejsca zdarzenia. Spośród uczniów wyłoniono „grupę pościgową”, która błyskawicznie namierzyła potencjalnego „sprawcę kradzieży” i doprowadziła go do „sztabu”. Po zakończonych ćwiczeniach policjanci gratulowali młodzieży rozwikłania kryminalnej zagadki i, jak stwierdzili, widzą wśród tych młodych ludzi kandydatów na śledczych.

Podczas zajęć uczniowie poznali też zasadę 7 złotych pytań stosowaną w prowadzeniu dochodzeń, które zostały przedstawione w formie rymowanki.

Na koniec warsztatów każdy chętny otrzymał na pamiątkę kartę z odbitkami swoich palców.

info/foto: KWP w Gdańsku