08:06
5 czerwiec 2020
piątek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Remont ulicy Stary Rynek Oliwski. Od wtorku roboty będą prowadzone w nocy

Zamieszczono dnia pon., 2019-10-21 15:42

Wznowione zostały prace remontowe na ul. Stary Rynek Oliwski. Od wtorku, 22 października, roboty będą prowadzone w nocy - wówczas odcinkowo będzie wyłączany jeden pas ruchu, w ciągu dnia ruch nadal będzie dwukierunkowy. Zaplanowane przez Gdańską Infrastrukturę Wodociągowo-Kanalizacyjną prace na ul. Stary Rynek Oliwski prowadzone są od sierpnia, dotyczą odcinka od wysokości wiaduktu nad Potokiem Oliwskim do skrzyżowania ul. J. Kanapariusza i Polanki.

W ramach inwestycji wymienione zostaną: wodociąg na odcinku około 240 m, przyłącza wodociągowe oraz wykonana zostanie nowa nawierzchnia jezdni na tym odcinku drogi. Część nowej nawierzchni jest już położona. 

W weekend, 19-20 października, roboty zostały wstrzymane, aby usprawnić mieszkańcom i turystom dotarcie do gdańskiego zoo. W tych dniach wstęp do Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego był bezpłatny. 

- W poniedziałek i wtorek (21-22 października - red.) wznowione zostały prace remontowe na ulicy Stary Rynek Oliwski. W związku z czym pojawią się tam punktowe utrudnienia w ruchu, który odbywać się będzie dwukierunkowo. Od wtorku roboty będą prowadzone w nocy. Wówczas odcinkowo będzie wyłączany jeden pas ruchu, w ciągu dnia ruch nadal będzie dwukierunkowy - informuje Agnieszka Klugmann z Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej. 

Info: Miasto Gdańsk