06:05
31 maj 2020
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Gmina Pruszcz Gdański: Gminne drogi a zima

Zamieszczono dnia czw., 2019-11-07 09:40

W Gminie Pruszcz Gdański zakończyły się postępowania przetargowe dotyczące świadczenia usług zimowego utrzymania 202,36 km dróg gminnych oraz 51 210 m2 chodników, ciągów pieszych, ciągów pieszo-rowerowych i parkingów gminnych.

Stosowne umowy z wykonawcami zostały podpisane. Dla usprawnienia zimowego utrzymania dróg teren gminy podzielony został na 11 rejonów w efekcie czego jezdnie dróg gminnych na całym jej terenie będą odśnieżane przez pięciu wykonawców, natomiast chodniki, ciągi piesze, ciągi pieszo-rowerowe i parkingi należące do gminy będzie odśnieżał jeden wykonawca.

Umowy na świadczenie wspomnianych usług opiewają na łączną kwotę 2,1 mln zł. Co ważne, wykonawcy otrzymają zapłatę za faktycznie wykonaną usługę, a nie ryczałtowo.
Warto również przypomnieć o ustawowym obowiązku właścicieli poszczególnych nieruchomości, którzy są zobowiązani do utrzymywania czystości i porządku, w tym odśnieżania, chodników położonych wzdłuż swoich posesji.

- Poza faktem gotowości firm zewnętrznych warto wskazać, iż gmina posiada traktor wyposażony w pług i posypywarkę oraz przeszkolony personel techniczny, który jest także w gotowości do wyjazdu. Dołożymy wszelkich starań aby zimowe utrzymanie dróg przebiegało sprawnie i z należytą starannością – zapewnia wicewójt Daniel Kulkowski.

info/foto: Gmina Pruszcz Gdański