06:07
15 lipiec 2020
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Aplikacja mobilna Czyste Miasto Gdańsk

Zamieszczono dnia ndz., 2019-11-17 08:39
Dostępne już jest kolejne ułatwienie dla mieszkańców w zakresie gospodarki odpadami i odpowiedzialnej segregacji. To aplikacja "Czyste Miasto Gdańsk", którą bezpłatnie można pobrać i być powiadamianym o zbliżających się istotnych terminach.
 
- To bardzo proste w obsłudze narzędzie jest kolejnym elementem naszej stałej kampanii edukacyjno-informacyjnej. Proponujemy praktyczną pomoc. Wybierając lokalizację swojej nieruchomości na bieżąco otrzymujemy informacje o najbliższym terminie odbioru odpadów, miesięczny kalendarz odbiorów, terminy płatności. Aplikacja nie zajmuje dużo miejsca w pamięci telefonu i warto z niej korzystać. Dzięki temu na bieżąco będziemy się orientować kiedy przykładowo jest najbliższy odbiór gabarytów, objazdowa zbiórka odpadów niebezpiecznych, co zrobić z odpadami po remoncie,  gdzie jest w okolicy apteka przyjmująca przeterminowane leki. To dobre rozwiązanie i dla mieszkańca bloku i domku jednorodzinnego, a także dla zarządców wspólnot - wyjaśnia Piotr Grzelak, Zastępca Prezydenta Gdańska.
 
Aplikacja jest też źródłem wszystkich podstawowych informacji dot. organizacji systemu gospodarki odpadami komunalnymi, usług świadczonych dla mieszkańców oraz zasad segregowania odpadów.
 
- Do dyspozycji jest m.in. wyszukiwarka odpadów, z której można skorzystać, kiedy nie mamy pewności, gdzie dany odpad powinien trafić, instrukcja segregacji, czyli co zalicza się do danego koloru pojemnika i jak postępować z odpadami nietypowymi i niebezpiecznymi. Dodatkowo znajdziemy komunikaty o bieżących wydarzeniach i tymczasowych zmianach harmonogramów związanych z świętami i dniami wolnymi - wymienia Olga Goitowska, Zastępca Dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miejskim.

 

Aplikacja jest dostępna w wersjach na Android (8,5 megabajta) oraz IOS (17,5 megabajta). 

red. / kom: Miasto Gdańsk