Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Półmaraton Gdańsk 2019. Wygrał Kenijczyk

Zamieszczono dnia ndz., 2019-11-17 15:42

W sobotę i niedzielę, 16-17 listopada 2019 r., na ulicach Gdańska rozegrany został Amber Expo Półmaraton Gdańsk, w którym udział wzięło blisko 6 tysięcy biegaczy. Od tegorocznej, szóstej edycji, impreza nosi imię prezydenta Gdańska śp. Pawła Adamowicza.

Trasa głównego biegu wiodła od Amber Expo ulicą Marynarki Polskiej i Jana z Kolna do Wałów Piastowskich, a następnie główną aleją miasta do Oliwy, by potem skręcić w ulicę Pomorską, Chłopską i Czarnym Dworem z powrotem dotrzeć do Amber Expo. Meta usytuowana została w sali wystawienniczej C Amber Expo.

Na zawodników czekały pamiątkowe medale, które wręczała prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz wraz z Magdalena Adamowicz. Najszybciej finiszował Kenijczyk Hammington Cherop. Ponad 21-kilometrową trasę, prowadzącą głównymi arteriami Gdańska do mety w hali Centrum Wystawienniczo-Kongresowego AmberExpo przy ul. Żaglowej, pokonał w czasie 1:06:33. Finiszował przed Ukraińcem Artemem Kazbanem (1:06.33).

Najlepszy z Polaków, Łukasz Woźniak ze Strawczyna (1:08.26) zajął piąte miejsce.

W rywalizacji pań najlepsza okazała się Olga Ochal (1:17.18), która zwyciężyła w Półmaratonie Gdańsk już trzy lata temu. Za nią uplasowała się Aleksandra Baranowska-Trzasko (1:21:50).

Natomiast w Biegu na Piątkę tryumfował tczewianin Patryk Sowiński z Tczewa (15:12) oraz Diana Dawidziuk-Gosk z Warszawy (17:43).