22:07
6 lipiec 2020
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Czwarty carsharing w Trójmieście - robi się ciasno?

Zamieszczono dnia pon., 2019-11-18 22:09

Na rynek bez większego rozgłosu (bo o wejściu na rynek dowiedziałem się z reklamy na FB, a prawdopodobne, że jestem w grupie docelowej jako osoba związana z motoryzacją) wjeżdża 4mobility. To już czwarta obok MiiMove, Panek Car Sharing i Traficar'a firma świadcząca usługi wypożyczania aut na minuty. Czym chce wyróżnić się nowy gracz? Reklamuje się jako "premium" - na trójmiejskim rynku flota składa się z nowych Audi A3. Auta mają pakiet S-Line, 150KM slinik 1,5TFSI o oznaczeniu 35TFSI połączony z automatyczną skrzynią dwusprzęgłową DSG. Auto które testowałem pachniało jeszcze nowością. Wystarczająca dynamika zespołu napędowego i komfort jazdy połączony z wysokiej jakości wnętrzem rzeczywiście dają "premium feel". Firma spokojnie może celować w ludzi biznesu i fanów wyższego komfortu, którzy zamiast na tylnej kanapie taxi wolą zająć miejsce za kółkiem. 

Cena w 4mobility to 39 groszy za minutę jazdy i 80gr za kilometr, ale cena ta obowiązywać będzie do końca listopada. Cena po okresie promocyjnym wynosić będzie zapewne 50gr podobniej jak w Warszawie. Płatny jest też postój -  poniżej 16gr/min. 

Czy na rynku Trójmiejskich pojazdów współdzielonych nie robi się już zbyt ciasno? W zasadzie zauważalna ilość miejsc parkingowych zajęta zostaje przez pojazdy tego typu, na co często skarżą się mieszkańcy okolic gdzie ciężej o miejsca postojowe.

 

Red/Fot. Mikołaj Stolarski