10:07
7 lipiec 2020
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Nocne prace serwisowe na Moście Zwodzonym w Sobieszewie

Zamieszczono dnia wt., 2019-11-19 15:29

W nocy z 22 na 23 listopada na Moście Zwodzonym w Sobieszewie przeprowadzone będą prace serwisowe. Odbędą się one w godzinach nocnych i będą wymagały wyłączenia mostu z ruchu kołowego oraz pieszego łącznie na blisko 3 h.

Prace serwisowe wykonane zostaną 23 listopada w godzinach 00:20-01:25 oraz 01:40-03:10. W tym czasie most będzie niedostępny dla ruchu zarówno jeśli chodzi o kierowców, jak i pieszych. Dojazd na Wyspę Sobieszewską oraz do Świbna w czasie wyłączenia mostu z użytkowania będzie możliwy przez most zwodzony w Przegalinie.

Przeprowadzenie prac serwisowych Mostu Zwodzonego wynika z instrukcji obsługi oraz dokumentacji techniczno-ruchowej, czyli tzw. „paszportu” maszyny, zawierającej wszystkie parametry techniczne oraz dane ewidencyjne obiektu wraz ze schematami działania i wykazami części zamiennych. Sobotnie prace serwisowe polegać będą na czyszczeniu i smarowaniu łożysk stycznych. Wykonanie tych czynności jest niezbędne z uwagi na fakt, że odpowiadają one za przechwytywanie drgań podczas pozycji opuszczonej mostu.

mat: Gdański Zarząd Dróg i Zieleni