00:08
8 Sierpień 2020
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Cedry Wielkie: Będą budować komisariat

Zamieszczono dnia pon., 2019-12-02 13:15

W przyszłym roku ma ruszyć budowa Komisariatu Policji w Cedrach Wielkich. Obecne warunki, w jakich pracują funkcjonariusze, nie należą do najlepszych. Od jakiegoś czasu nasz samorząd czyni starania, które mają pomóc w budowie nowej siedziby cedrowskiej Policji.

O budowie nowego komisariatu w Cedrach Wielkich mówi się od kilku lat. Rada Gminy podjęła już decyzję o kupnie i przekazaniu Policji odpowiedniego terenu pod inwestycję. Nasza gmina pomogła także przy opracowaniu dokumentacji technicznej.

– Mam nadzieję, że podjęte przez nas kroki przyspieszą decyzję w sprawie realizacji tej jakże potrzebnej inwestycji. Chcemy pomóc, gdyż chyba wszystkim zależy, aby nasi policjanci jak najszybciej mogli pracować w lepszych warunkach – mówi Janusz Goliński, Wójt Gminy Cedry Wielkie.

Dokumentację potrzebną do realizacji budowy przekazano już insp. Radosławowi Pietrzakowi - Komendantowi Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim, a odpowiednie porozumienie w tej sprawie podpisali insp. Robert Sudenis - Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku i Janusz Goliński - Wójt Gminy Cedry Wielkie.

– Niezbędną do rozpoczęcia inwestycji dokumentację przesłaliśmy do Komendy Głównej Policji, która ma wydać zgodę na wszczęcie postępowania przetargowego. Pieniądze na realizację przedsięwzięcia są zabezpieczone. Wierzymy, że przetarg uda się ogłosić jeszcze w tym roku, aby jak najszybciej rozpocząć inwestycję – informuje nas st. sierż. Karol Kościuk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim.

info/foto: www.cedry-wielkie.pl