08:08
1 Sierpień 2021
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Gmina Pruszcz Gdański: Potrącenie pieszego w Straszynie

Zamieszczono dnia pon., 2019-12-02 13:59

W piątek, w godzinach wieczornych, policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego. 51-letni pieszy został na pasach potrącony przez 65-letniego kierowcę volkswagena. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat więzienia.

 

W piątek wieczorem dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał informację o wypadku, do którego doszło w Straszynie (gm. Pruszcz Gdański). Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrol drogówki. Mundurowi po przybyciu na miejsce zabezpieczyli je i zaczęli odtwarzać okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 51-latek przechodzący przez wyznaczone przejście dla pieszych został potrącony przez 65-letniego kierowcę volkswagena. Policjanci sporządzili oględziny pojazdu, przy pomocy technika kryminalistyki wykonali oględziny miejsca zdarzenia i szkic sytuacyjny, a także dokumentację fotograficzną. Stróże prawa rozmawiali też ze świadkami zdarzenia. Mundurowi sprawdzili oczywiście trzeźwość uczestników zdarzenia – byli trzeźwi. Pieszy został odwieziony przez karetkę pogotowia do szpitala w Gdańsku. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy volkswagena. Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność na drodze. Szczególnie po zapadnięciu zmroku, czy podczas złych warunków atmosferycznych zwracajmy uwagę na innych uczestników ruchu drogowego. W okolicach przejść dla pieszych kierowcy powinni zwolnić i bacznie obserwować otoczenie. Jeżeli chodzi o pieszych, to przypominamy, że przed wejściem na jezdnię trzeba się rozejrzeć i zwrócić uwagę, czy nic nam nie zagraża. Mundurowi zwracają uwagę, że elementy odblaskowe pomagają dostrzec niechronionego uczestnika ruchu drogowego nawet z ponad 100 metrów.

info/foto: KPP w Pruszczu Gdańskim