19:08
4 Sierpień 2020
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Idzie zima, czas na G500 4x4 do kwadratu z BMG Goworowski!

Zamieszczono dnia wt., 2019-12-03 08:03

Hoł Hoł Hoł... Za nami pierwsze opady śniegu na Pomorzu, i mimo, że grubość pokrywy śnieżnej nie imponuje. To za chwilę na drogi wyjadą amatorzy dynamicznej jazdy i "tańczenia" bokiem. Chyba mamy idealne auto do takiej zabawy, bez względu na rodzaj nawierzchni.

W Mercedesie G 500 4x42 teren zaczyna się tam, gdzie inne pojazdy terenowe muszą często skapitulować. Konstrukcja ma znacznie szerszy w porównaniu ze standardowym (dodajmy poprzednim modelem G-klasy) rozstaw kół (+299 mm), duże, 22-calowe obręcze z ogumieniem 325/55 R22 oraz sportowy tryb zawieszenia. Jest stały napęd na obie osie, skrzynia rozdzielcza z reduktorem, trzy dyferencjały blokowane w ruchu. Mosty portalowe to technologiczna wizytówka modelu - dzięki zastosowaniu takich osi koła są mocowane znacznie poniżej dyferencjału, a nie na jego wysokości, jak w przypadku konwencjonalnych sztywnych osi. W rezultacie prześwit wzrósł do 450 mm, a głębokość brodzenia do 1000 mm.

 

 

 

A serduszko? znany z Mercedes-AMG GT, 4 – litrowy silnik V8 biturbo, z dwoma turbosprężarkami umieszczonymi pomiędzy rzędami cylindrów w układzie na kształt litery "V", o mocy 422 KM oraz 610 Nm momentu obrotowego. Pozwala to rozpędzić się do 100 km/h w niewiele ponad 7 sekund. Z odpowiednio utwardzonym zawieszeniem umożliwia to konkretną, sportową jazdę, która przy tych rozmiarach auta jest doznaniem nie tyle motoryzacyjnym, co kosmicznym.

Całość urzeka, zdumiewa, dominuje, epatuje - zacna to zima się szykuje.

Autor/zdj: BCh