07:01
17 styczeń 2021
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Co się zmieniło w Oplu Insignia, kiedy zobaczymy go w Trójmieście?

Zamieszczono dnia śr., 2019-12-04 19:39

Flagowy model marki spod znaku błyskawicy doczekał się kilku ulepszeń. Insignia zwraca uwagę bardziej "szlachetnym" przednim pasem wraz z reflektorami IntelliLux LED nowej generacji. Kiedy auto zobaczmy w Trójmiejskich salonach samochodowych?

 
Każdy z dwóch adaptacyjnych reflektorów pikselowych IntelliLux LED składa się teraz z 84 elementów diodowych. Reflektory reagują szybciej, z jeszcze większą precyzją, zapewniając optymalną widoczność bez oślepiania kierowców pojazdów poprzedzających lub nadjeżdżających z przeciwka.
 


Insignia w nowej odsłonie dysponuje teraz również cyfrową kamerą cofania. Zwiększa ona bezpieczeństwo, zwłaszcza w połączeniu z radarowymi czujnikami wykrywającymi ruch poprzeczny za samochodem i pojazdy zbliżające się z boku.

Na liście wyposażenia Insignii figuruje ponadto chociażby alarm przedkolizyjny z możliwością automatycznego hamowania awaryjnego i funkcją wykrywania obecności pieszych, wyświetlacz projekcyjny Head-Up oraz bezprzewodowa ładowarka indukcyjna do smartfonów. Tymczasem według raportu IBRM SAMAR, w okresie od stycznia do końca października zarejestrowano na polskim rynku łącznie około 3200 egzemplarzy Insignii. Stanowi to wolumenowo prawie 11% łącznej sprzedaży nowych samochodów osobowych spod znaku srebrnej błyskawicy.
 
Premiera auta zapowiadana jest w styczniu 2020 r.: nowa Insignia zadebiutuje na Salonie Motoryzacyjnym w Brukseli. Samochód ma trafić do salonów w Trójmieście już w marcu.
 
BcH, zdj. Opel