08:09
29 Wrzesień 2020
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Działania „Alkohol i narkotyki” w powiecie gdańskim

Zamieszczono dnia wt., 2019-12-10 13:38

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego i Kolbud podczas wczorajszych działań zatrzymali kolejnych kierowców pod wpływem narkotyków i alkoholu. Mundurowi sprawdzili trzeźwość ponad pół tysiąca kierujących.

Wczoraj w całym kraju policjanci przeprowadzali działania p.n. „Alkohol i narkotyki”. Mundurowi skupili się na sprawdzeniu jak największej liczby kierujących pod kątem wyeliminowania jak największej ilości osób, które kierowały samochodem pod wpływem substancji psychoaktywnych. Na terenie powiatu gdańskiego stróże prawa sprawdzili ponad pół tysiąca kierujących. Niestety, mimo prowadzonych od wielu lat akcji uświadamiających zagrożenie, jakie niesie za sobą siadanie „za kółkiem” po spożyciu alkoholu lub narkotyków, znajdują się jeszcze osoby, które działają nieodpowiedzialnie i łamią prawo. Jak widać po statystykach kontroli, są to jednak przypadki pojedyncze. Dowodzi to bezsprzecznie, że liczne kampanie i działania o charakterze zarówno ogólnopolskim, jak i lokalnym przynoszą pożądane skutki. Zdecydowanie wzrasta świadomość zagrożeń, zarówno wśród kierowców, jak i pasażerów oraz osób postronnych, którzy również działają – niedopuszczając do jazdy nietrzeźwych.

Podczas wczorajszych działań policjanci zatrzymali jednego nietrzeźwego kierowcę – miał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Inny kierujący – 32-latek zażywał wcześniej narkotyki.

Za kierowanie autem pod wpływem narkotyków czy alkoholu grozi do 2 lat więzienia, utrata prawa jazdy i wysoka kara finansowa.

info/foto: KPP w Pruszczu Gdańskim