10:09
29 Wrzesień 2020
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Pruszcz Gdański: Debata o uzależnieniach i profilaktyce

Zamieszczono dnia śr., 2019-12-11 10:30

Dziś w Sali Dębowej Hotelu Chopin w Pruszczu Gdańskim o godzinie 9:00 rozpoczeła się debata na temat profilaktyki uzależnień.  

Celem debaty jest identyfikacja i przedyskutowanie specyficznych dla regionu pomorskiego problemów z zakresu profilaktyki uzależnień oraz współpracy między instytucjami samorządowymi a organizacjami pozarządowymi prowadzącymi działania w tym obszarze. Na spotkanie zapraszamy przedstawicieli instytucji samorządowych oraz organizacji pozarządowych prowadzących profilaktykę uzależnień.

W trakcie debaty zostanie przedstawiona skala problemu używania substancji psychoaktywnych w województwie pomorskim z wyszczególnieniem powiatu gdańskiego na tle sytuacji w kraju. Dyskusji zostanie poddana strategia i priorytety przeciwdziałania narkomanii w regionie oraz zasady i kryteria organizacji konkursów na programy profilaktyczne przez lubelską administrację samorządową. Przedstawiciele samorządu terytorialnego i reprezentanci organizacji pozarządowych będą mieli możliwość podzielenia się doświadczeniami we współpracy i wspólnego zastanowienia się nad sposobami jej ulepszenia.

Organizatorem debaty jest Rada Działalności Pożytku Publicznego Gminy Pruszcz Gdański oraz Fundacja Praesterno.
 
 
info: Fundacja Praesterno
foto: Karolina Białke